Dzień dobry,

     w niedzielę 1 marca 2015 roku obchodzimy po raz piąty Narodowy Dzień Pamięci żołnierzy Wyklętych. W całej Polsce a także zagranicą, środowiska patriotyczne, organizacje społeczne i samorządy składają hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia, mordowanym, katowanym i wyklętym za obronę naszej niepodległości. Ich walka i tragiczne losy ożywiają dzisiaj wyobraźnią wielu pokoleń Polaków, zwłaszcza ludzi młodych, którym do szczęścia nie wystarczy hasło róbta co chceta, kolejna telenowela i ciepła woda w kranie.

     Przede wszystkim z myślą o nich, zespół wybitnych znawców tematu przygotował książkę wprowadzającą w trudną i przez długi czas zakłamywaną historię. Zachęcamy do lektury i podzielenia się tą publikacją z jak najszerszym kręgiem odbiorców poprzez rozesłanie wersji elektronicznej (plik pdf) do instytucji i swoich znajomych, umieszczenie na stronach internetowych, będą - jeśli znajdą się na to fundusze - poprzez jej wydrukowanie. Wspólnie zadbajmy o to, aby wiedza o dziejach Żołnierzy Wyklętych trafiła "pod strzechy", do szkolnych, miejskich i osobistych bibliotek!

      Prace związane z książką były prowadzone społecznie. Przekazujemy ją nieodpłatnie jako pomoc edukacyjną w przywracaniu Niezłomnych do społecznej świadomości. Wyrażamy zgodę na jej rozpowszechnianie w dowolnym nakładzie podczas tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i później, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Ostatnią stronę książki (128) pozostawiamy pustą. Przeznaczamy ją dla Państwa, np. dla umieszczenia uhonorowania sponsorów wydania lub nazwy drukarni, natomiast nie wyrażamy zgody na ingerencję w tekst (s. 1-127) i w formę okładki.

W załączniku*/ znajduje się tekst książki (pdf) przygotowany do poligrafii i elektronicznego kolportażu. Materiały i wskazówki drukarskie (pdf i jpg, ok. 30 mb) dostępne są pod linkiem:

https://onedrive.live.com/redir?resid=24563D5AE756CF60!965&authkey=!AOrY-yG7d4V-GnI&ithint=folder%2ctxt

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniem,

 

Ogólnopolski Społeczny Komitet

Upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych

 

*/LINKI: Treść do druku; okładka mała i duża